CURSA DEL TORO 2019
29 de juny del 2019
          
Island Games Menorca a Gibraltar
6 - 12 de juliol de 2019
          
          
ARTIEM HALF MENORCA 2019
22 de setembre del 2019
          
          
XIV Jornades Menorca en caiac 2019
Del 3 al 12 d'octubre de 2019
          
Volta a Menorca BTT
11, 12, 13 d'octubre del 2019
          
World Pàdel Tour
Del 6 al 13 d’octubre del 2019
          
XVIII Duatló Popular de Menorca
24 de novembre de 2019
          
 
 
 
LOGO
AGENDA ESPORTIVA
Imatge MENORCA 52 SUPER SERIES SAILING WEEK

21 - 25 de maig de 2019

 
Imatge CURSA DEL TORO 2019

29 de juny del 2019

 
Imatge Island Games Menorca a Gibraltar

6 - 12 de juliol de 2019

 
Imatge ARTIEM HALF MENORCA 2019

22 de setembre del 2019

 
Imatge SWIM IN MENORCA TRAVESSIA 10 km 2019

29 de setembre de 2019

 
Imatge XIV Jornades Menorca en caiac 2019

Del 3 al 12 d'octubre de 2019

 
Imatge Volta a Menorca BTT

11, 12, 13 d'octubre del 2019

 
Imatge World Pàdel Tour

Del 6 al 13 d’octubre del 2019

 
Atras
Imatge Dos ors per a Menorca en el Campionat Balear de Bàdminton

El Campionat Balear de les categories Sub-15, Sub-19 i Absoluta va tenir una massiva afluència de jugadors de Menorca, que entre els clubs de Ciutadella i Menorca Es Castell van aportar 27 participants a aquesta prova anual, que es va disputar al pavelló Blanca Dona d'Eivissa dissabte passat dia 20.

 

Dos ors per a Menorca en el Campionat Balear de Bàdminton

Imatge

El Campionat Balear de les categories Sub-15, Sub-19 i Absoluta va tenir una massiva afluència de jugadors de Menorca, que entre els clubs de Ciutadella i Menorca Es Castell van aportar 27 participants a aquesta prova anual, que es va disputar al pavelló Blanca Dona d'Eivissa dissabte passat dia 20.

Carlos Riudavets i Oskar Martínez tornaven a guanyar en la modalitat del Dobles Absolut signant així el seu setè títol com a parella en un Campionat Balear, mentre que les Sub-11 Thaís Daroca i Inés Fernández s'imposaven en el Dobles Femení Sub-17.

La Sub-15 Júlia Florit en l'IF-17 i la parella Martí Ameller - Albert Florit al DM-17 aconseguien sumar dos subcampionats per a l'expedició menorquina, als quals cal afegir els set bronzes d'Alba Andreu en IF-17 i IF-Absolut, Margarita Martí a IF-Absolut, Thaís Daroca en IF-13, Josep Camps - Xavi Triay en DM-Absolut, Júlia Florit - Albert Florit en DX-Absolut i Rafel Pons - Margarita Martí a DX-Absolut.

Les proves del Sub-11, Sub-15, Sub-19 i Sènior es disputaran el proper dissabte 27 a la localitat mallorquina de Pollença, i comptaran amb la participació dels Jugadors del Menorca Es Castell Carlos Daroca, Júlia Florit, Thaís Daroca i Inés Fernández, i la de la militant del CB Ciutadella Laura Anglada.

 
 
Menorca       Consell Insular de Menorca
Menorca, Illa de l'Esport
INICI  -  CONTACTAR  -  AVÍS LEGAL  -  RSS